Jest zwycięstwo, jest utrzymanie.

Do ostatnich minut ważyły się losy naszego pozostania w A-klasie, ale udało się. Po zwycięstwie w Chociulach 4:2 nasz Sokół zostaje w rozgrywkach na tym poziomie rozgrywek, ale po kolei.

Na mecz udajemy się autobusem zakupionym przez naszego sponsora, pana Artura Cukrowskiego, co już jednoczy drużynę i mobilizuje do dobrej gry. Wychodzimy na zawody w 35 stopniowym upale i niestety pierwsi tracimy gola. Nie załamujemy jednak rąk i podejmujemy próby zmiany rezultatu, co udaje się za sprawą Dawida Wrońskiego, który strzałem głową doprowadza do remisu. Jeszcze przed przerwą obejmujemy prowadzenie, a autorem gola jest Wojtek Szustak.

Po zmianie stron nasza gra może się podobać, bo choć większość akcji toczy się w środku pola, to jednak my strzelamy dwie kolejne bramki, których autorami są, niezawodny w ostatnich meczach Rafał Bartosik i Kamil Świątek. Nasza czujność zostaje uśpiona w samej końcówce meczu i gospodarze strzelają nam bramkę, tym samym ustalając wynik spotkania na 4:2.

Nasza radość jest ogromna, bo do bardzo dobrze funkcjonującego (w mojej opinii) klubu dochodzi bardzo dobra gra zawodników, chociaż szkoda, że w samej końcówce rundy, ale lepiej późno niż wcale. Swoim zaangażowaniem, wolą walki i poświęceniem udało nam się nie bez problemów utrzymać A klasę w Kalsku. To co jeszcze miesiąc temu wydawało się nierealne, udało się osiągnąć, co jest sukcesem całej drużyny, zarządu oraz naszych wiernych kibiców, których i w Chociulach nie zabrakło, za co dziękujemy.

Runda wiosenna, jak i sezon 2021/2022 za nami, ale dalej trenujemy i tak w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 18:30 do 20:00.